Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kwalifikowana Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych Bożena i Maciej Jankowscy

ul. Trakt Kamiński 30 a, 09-530 Gąbin, woj. mazowieckie
telefon: 601 937 488
www.zjankowski.pl
Kwalifikowana Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych Bożena i Maciej Jankowscy

INFORMACJE O SZKÓŁCE

Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych Zbigniewa Jankowskiego to firma z wieloletnią tradycją. Powierzchnia gospodarstwa obecnie wynosi ponad 100 ha i stale jest powiększana. Rocznie produkuje się na niej około 200 tyś. drzewek i 200 tyś. krzewów jagodowych.

80% drzewek stanowią jabłonie. Są to głownie odmiany licencyjne produkowane na podkładkach: M-26, M-9, P-16, P-59, P-14 i M-7. Podkładki pozyskiwane są z własnych mateczników ( w 100% odwirusowanych). Mateczniki te zostały założone z materiału zakupionego w Ośrodku Elitarnym Materiału Szkółkarskiego w Prusach. Zrazy pozyskujemy z własnego zraźnika jak również sprowadzamy z zagranicy. Od 2012 r. jesteśmy posiadaczami umowy licencyjnej na hodowlę drzew Wilton's 'Red Jonaprince'. 

Wiśnie i czereśnie stanowią 15% produkcji drzewek. Produkowane są na podkładkach generatywnych: czereśni ptasiej i antypce oraz wegetatywnych: colcie, Giseli 5, F12/1.Wśród wiśni przeważa Łutówka. Dominujące odmiany czereśni to: Kordia, Burlat, Vega, Regina, Summit Techlovan.

Śliwy, brzoskwinie i morele produkowane na węgierce wangenheima i ałyczy stanowią 5% produkcji.

Z roślin jagodowych w naszej ofercie znajdują się porzeczki czarne, białe i czerwone; agrest biały i czerwony, leszczyna oraz aronia. Od jesieni 2009 Zbigniew Jankowski jest posiadaczem licencji na produkcję Tisela i Tibena.

Ponadto oferujemy podkładki generatywne pozyskiwane z nasion z własnego sadu matecznego:czereśnia ptasia, węgierka wangenheima i grusza kaukaska.

Dokładamy wszelkich starań, aby produkowany przez nas towar odznaczał się najwyższą jakością a nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani.

Nasze rynki zbytu obejmują Polskę, Niemcy, Holandię jak również kraje byłego ZSRR. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową.